کتاب اقتصاد خرد

پل کروگمن برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال۸۰۰۲ است که ۴۱ سال در دانشگاه پرینستون تدریس کرد و از سال ۵۱۰۲نیز با مرکز فارغ‌التحصیلان دانشگاه سیتی نیویورک و مرکز مطالعات درآمد لوکزامبورگ همکاری دارد که تمرکز اصلی آن تحلیل نابرابری‌های درآمدی در سطح جهان است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ییل و مدرک دکترای اقتصاد را از ام‌آی‌تی دریافت کرده است و قبل از تدریس در دانشگاه پرینستون در دانشگاه‌های معتبر دیگری همچون دانشگاه ییل، استنفورد و ام‌آی‌تی به تدریس مشغول بوده است. او همچنین به مدت یک سال به‌عنوان یکی از اعضای شورای مشاوران اقتصادی در دولت ایالات متحده آمریکا در فاصله سال‌های ۲۸۹۱تا ۳۸۹۱فعالیت کرد.

تحقیق‌ها و مطالعات پل کروگمن حول محور موضوعاتی همچون تجارت بین‌الملل، جغرافیای اقتصادی و بحران‌های ارزی متمرکز  بوده است. در سال ۱۹۹۱ مدال جان بیتس کلارک از طرف انجمن اقتصاد آمریکا به او اهدا شد.

یکی از تخصص‌ها و مهارت‌های کروگمن نوشتن درباره اقتصاد برای مخاطبان عام و غیر اقتصاددانان است و به همین دلیل هم هست که او سال‌هاست به‌عنوان ستون‌نویس دائمی با روزنامه نیویورک‌تایمز همکاری دارد.

او تاکنون چندین کتاب پرفروش در زمینه اقتصاد نوشته است که از جمله آنها می‌توان به این کتاب‌ها اشاره کرد:« این رکود را همین الان متوقف کنید»،«بازگشت اقتصاد رکود و بحران سال۸۰۰۲»،«وجدان لیبرال»،«رفاه ناچیز و عصر آرزوهای بربادرفته».

رابین ولز استاد و پژوهشگر اقتصاد در دانشگاه پرینستون است که مدرک کارشناسی‌اش را از دانشگاه شیکاگو و مدرک دکترایش را از دانشگاه برکلی کالیفرنیا گرفته و سپس پست دکترای خود را از ام آی‌تی دریافت کرده و اکنون در دانشگاه‌های میشیگان، ساوت همپتون (انگلستان)، استنفورد و ام آی تی تدریس می‌کند.